Отборите на Берое и ЦСКА играят при резултат 0:3 в мач

...

НА ЖИВО: Берое - ЦСКА 0:3, приказен гол на Хайнц

Отборите на Берое и ЦСКА играят при резултат 0:3 в мач от 8-ия кръг на efbet Лига. Дюкенс Назон откри в 18-ата минута, а две по-късно Хайнц вкара за 2:0. През втората част Джонатан Линдсет осъществя трети гол за " алените ". Срещата започва в 21:15 часа и може да я наблюдавате в директно предаване по DIEMA SPORT, както и онлайн на PLAY DIEMA XTRA. В Gong.bg ще проследим срещата онлайн минута по минута.

Преди началото на мача в Стара Загора стана ясно, че ЦСКА ще уважи по специфичен метод умрялото момче по време на подготовка на Дунав Русе, което бе ударено от гръмотевица. Оказа се, че то е било последовател на ЦСКА, а от клуба взеха решение да слагат фланелка с неговото име на една от седалките на треньорската пейка на „ алените ” за днешния мач. Преди това от клуба са изпратили съболезнователен адрес до фамилията на момчето.

Играчите на ЦСКА също излязоха на терена със специфични фланелки с лика на Петър Хубчев, с които показаха поддръжката си към някогашния селекционер на България. Както стана ясно преди няколко дни, Хубчев води тежка борба с подло заболяване.

ЦСКА започва мощно мача в Стара Загора и още в 1-ата минута стигна до свободен удар наоколо до пеналта на домакините, откакто Иван турицов бе арестуван за фланелката. След центрирането на Вион обаче, не последва нищо забавно.

Следващият късмет още веднъж бе на сметката на ЦСКА. Дюкенс Назон нахлу в наказателното поле и опитва удар с левия крайник, само че топката бе блокирана от защитник в зелено и излезе в ъглов удар.

Териториалното преимущество и натискът на гостите дадоха резултат след осемнадесет минути игра. Именно тогава бе открит резултата в мача. След центриране на Тобиас Хайнц от ъглов удар, Амос Юга укроти топката за Дюкенс Назон, който с бомбен шут я прати в мрежата за 1:0 в интерес на „ алените ”.

Само 120 секунди по-късно Хайнц осъществя следващия си шедьовър с фланелката на ЦСКА. Естрада нахлу в наказателното поле на Берое, където топката бе избита. Тя обаче попадна в Хайнц на дъгата на наказателното поле, а халфът на „ алените ” с извънредно техничен удар я прати горния ляв ъгъл на вратата. Топката срещна напречната греда, а след топва тупна зад голлинията.

След двете бързи попадения на гостите, футболистите на Берое напълно смъкнаха гарда и одобриха играта в своята половина. Тобиас Хайнц бе доста покрай това да осъществя втория си гол в мача и да усили преднината на ЦСКА, само че този път далечният му шут бе отразен от вратаря на Берое.

Майкъл Естрада също имаше опция да обстрелва вратата на домакините с глава, само че прати топката в навън от няколко метра.

Едва в продължението на първата част Берое стигна до първия си удар към вратата на Бусато. Джани Политано навлезе в пеналта, финтира защитник на ЦСКА и стреля, само че излезлият вратар на „ алените ” съумя да парира, а по-късно бранител мазета в ъглов удар. След осъществяването му Политано имаше нов късмет да стреля към вратата на гостите, само че този път прати топката високо над напречната греда.

Втората част стартира с доста добра обстановка за домакините. След офанзива отдясно, топката бе пратена в наказателното поле, където Селесте стреля диагонално без подготовка. Бусато съумя да избие с една ръка и да прати топката в корнер.

До огромна степен всичко в мача бе решено в 62-ата минута, когато отборът на НЕстор Ел Маестро осъществя трети гола след „ норвежка ” композиция. Марселиньо Кареасо получи на границата на наказателното поле и комбинира отдясно с Тобиас Хайнц. Халфът на „ алените ” видя своя съотечественик Джонатан Линдсет в пеналта и незабавно му подаде. Той от своя страна стреля без подготовка и не сгреши – 3:0.

LIVE БЕРОЕ – ЦСКА 0:3